Yapısal Değerin Belirlenmesi

Özellikle kamu kuruluşları ve özel sektörlerde yapılan yapılandırma işlemleri ihaleler ve farklı fiyatlandırmalar ile karşımıza çıkan projelerin değerlendirilmesi ve uygun fiyatlandırma çıkarılabilmesi adına farklı firmalara olabilir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için profesyonel ve alanında uzmanlaşmış olan kişilerden destek almak yaşanabilecek her türlü problemlerin önüne geçilebilmesi adına önemlidir. Ayrıca iş programı gereğince değiştirilemez kurallar göz önünde bulundurularak uygun bir fiyatlandırma durumu söz konusu olur. Genellikle yapı firmaları katılacakları ihalelerden gerekli araştırmaları yapmadan kendi insiyatifleri doğrultusunda fiyat sunabilir. Bu durumda aşırı düşük teklif durumları söz konusu olmaktadır.

Bunlar şirkete zarar vereceği gibi aynı zamanda gereksiz harcamanın da yapılmasına neden olabilir. Bu nedenle teknik savunma firması yapmış olduğu çalışmalar ve uzmanlaşmış arkadaşları ile birlikte tüm dosyaların incelenmesi ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için kanunlar çerçevesinde işlemlerine yürütmektedir.

Fiyatların Belirlenmesi Kısmı

Aşırı düşük teklif veren firmalara karşı teklif verilmesi aynı zamanda hakediş işlemlerini hesaplanması ve buna uygun dosyalara çıkartılması gibi işlemlerde yardımcı olan firma kesintisiz ve doğru bir şekilde prosedürlere uygun olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra yapılan çalışmalar içerisinde İdare ve işveren sözleşmelerine ait hakkedişlerin hesaplanması işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Mukayeseli olan ya da kesin olarak gerçekleştirilen bu işlemler işveren sözleşmesine bağlı kanunlar gereğince düzenlenir.  Bu nedenle itiraz hakkı doğmaz direkt olarak kabul edilmek zorunda bırakılır.

İhale mevzuatına bağlı yapı işlemleri için gerçekleştirilecek sözleşmelerin maddelerinin düzenlenmesi ve yine kanunlar çerçevesinde bu maddelere uymasını sağlaması gibi durumlarda da teknik savunma firması yardımcı olur tüm iş programı içerisinde bu maddeleme sistemlerini doğru sıralanmış bir yapıya sahip olması ve gerekli tekliflerin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır.

Metrajlama İşlemleri

Yapım işlerinde uygulamaya geçilmeden önce metrajlama sistemleri ile ilgili detaylı bilgiler yine firma tarafından sağlanır. Ayrıca yapıda çıkabilecek tüm aksaklıklar göz önünde bulundurularak olumlu ve olumsuz olarak raporlama sunulur. 4734 yasalar kanuna istinaden çalışmalarını yürüten teknik savunma firması mal ve hizmet yüklenimi yapılan firmalara teknik ve idari danışmanlık sunmaktadır.  2003 yılından beri hizmet veren firma yapılır üzerindeki karmaşıklığı spesifik olarak çözümlemek ve daha kolay bir hale getirebilmek için farklı materyaller kullanarak raporlama işlemlerini tüm firmalara ayrı ayrı teslim eder. Ayrıca firmanın e ihale sistemini daha rahat entegre olabilmesi için tüm çalışmaları firma çalışanları ile paylaşarak kontrol altına almaktadır.

Profesyonel Hesaplama

Uzmanlık alanı içerisinde aşırı düşük teklif sorgulamalarının gerçekleştirilmesi, ihalelerde yapılan usulsüzlüklerin kontrol edilmesi ve gerekli adımların incelenmesi, yapılan işlemlerde kalan hak edişlerin hesaplanması gibi işlemler vardır. Ayrıca işlemlerin belirli bir iş programı üzerinde yürüyüp yürümediğini ilgili raporların sunulması ve internet üzerinden gerçekleştirilen ihalelerde gerekli işlemlerin prosedürler gereğince nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili işlemlerin yürütülmesi konusunda bilgiler yer almaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.