Eşanjör Servisi - Alfares Makine Eşanjör Servis Hizmetleri

Eşanjör Servisi Eşanjör, temelinde iki akışkan arasında ısı transferi yapılmasını sağlayan bir çalgıtır. Eşanjörün ayırt edici özelliği ise sıvı veya gaz halindeki bu iki akışkanın arasında gerçekleşen ısı transferini maddelerin birbirlerine karışmasını engelleyerek yapmasıdır.

Eşanjör Bakım Servisi Hizmetleri Nelerdir?

Anlık Eşanjör Servisi

Eşanjör servisi anlık bakım tipi, hesapta olmayan arıza durumları içindir. Sorunlı ürün/ler, en kısa zamanda servis işlemi tamamlanacak şekilde müstakil olarak fiyatlandırılırlar.

Toplu Eşanjör Bakımı

Eşanjör servisi anlık toplu bakım tipi, kabul edilebilir kirlilik ve sızdırma sıkıntısı ile karşılaşmış olduğunız ürünlerin biriktirilerek, toplu olarak bakımlarını yaptırmak arzu ettiğiniz durumlar içindir. İlgili ürün listesi çıkarılarak, o günün koşulları ile müstakil olarak fiyatlandırılır.

Planlı Eşanjör Bakımı

Eşanjör servisi planlı bakım tipi, kabul edilebilir kirlilik ve sızdırma sorunsı ile karşılaşmış olduğunız ürünlerin toplu ama planlı olarak bakımlarını yapmış oldurmak arzu ettiğiniz durumlar içindir. Anlaşmaya dâhil edeceğiniz ürünlerin tamamı tarafınızca veya desteğimizle listelenir. Ortak gruplar yaratabileceğimiz tipler tarafımızca belirlenir. Planlanan zamanda, ilgili ürünlere yerinde servis verilir. Bu antak kalma tipinde, kullanılacak tüm yedek parçalar (plaka, conta) ve ürünlerin servis fiyatları, baştan çerçeve sözleşme ile sabitlenir. Sözleşme süresince bakımı meydana getirilen ürünler, bu anlaşmaya bağlı kalarak satmaca edilir.

Periyodik Eşanjör Bakımı

Eşanjör servisi periyodik bakım tipi, ne zaman arıza yaşanacağı tahmin edilemeyen durumlarda bile bakım maliyetlerini düşürme ve olası arızaları önceden engelleme amacı güder. Bu şekilde işletmede kesintisiz çalışma hedeflenir. Anlaşmaya dâhil edeceğiniz ürünlerin tamamı, tarafınızca ve/veya desteğimizle listelenir. Ürünlerde bir arıza olmasa bile, anlaşma kapsamındaki eşanjörler, belli periyotlarla, işletmeniz tarafımızca ziyaret edilerek, tek tek muayene edilir. Duruma nazaran raporlama yapılır. Görülen bir aksaklık varsa giderilir. Rapora eklenmiş olur. Periyodik bakıma rağmen, arıza meydana ulaştığında, sorun derhal tarafımızca giderilir. Bu anlaşma tipinde, yıllık bakım rakamının toplamı, ilgili periyotlara bölünerek faturalanır. Kullanılacak tüm yedek parçalar (plaka, conta) ise birim fiyatı sabitlenen çerçeve sözleşmeye göre kullanıldığı kadar satmaca edilir. Sözleşme süresince bakımı yapılan ürünler, için ayrıca servis/işçilik faturası kesilmez.

Eşanjör Nedir?

 Genellikle eşanjörlerin içinde kullanılan plaka ya da başka ısı aktarma yüzeyleri hem akışkanları birbirinden ayırır bununla birlikte ısının bir akışkandan diğerine aktarılmasını sağlar. Bu ısı değişimi ısıtma, soğutma ya da eş zamanlı olarak iki yönlü olabilir.

Yapısal olarak sınıflandırıldığında plakalı, borulu ve lehimli tipleri bulunan eşanjörlerin kullanım alanları ise oldukca geniştir. İklimlendirme sistemleri, proses, petrokimya, enerji santralleri, vapur inşa, gıda, kağıt endüstrileri eşanjörlerin kullanıldığı sayısız endüstriden bir kaçıdır. Isıtma veya soğutma ihtiyacı duyulan hemen her türlü sanayide kullanılan eşanjörler gündelik hayatımızda da araba radyatörleri, kombiler, split klimalar benzer biçimde biroldukça aracın içinde de karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla eşanjör, adını her gün duymasak da hemen her gün kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran bir teknolojidir.
 

Detaylı bilgi için: www.alfaresmakine.com adresine ziyaret edebilirsiniz.

Eşanjörlerin Sınıflandırılması

Endüstriyel tip eşanjörler aşağıdaki etkenlere nazaran sınıflandırılırlar.

1. Konstrüksiyon

2. Isı transfer Prosesi

3. Yüzey Yoğunluğu

4. Akış çeşitliliği

5. Geçiş çeşitliliği

6. Akışkan fazları

7. Isı aktarma düzeneği

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.