Anka Hukuk Bürosu

İş hukuku kapsamında birçok işveren ve işçi haklı gerekçeleri doğrultusunda karşı karşıya geliyor. Kıdem tazminatı, iş kazaları sonucunda oluşan maddi ve manevi tazminat hakları ve işe iade davası gibi konular uzman avukatlar tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.

Belirli mevzuatlar kapsamında yer alan iş davalarında teknik detaylara hâkim avukatlarla işbirliği içinde olmak oldukça önemlidir. Yeterince deneyim sahibi bir avukat iş davaları konusunda hedeflenen sonuca ulaşmayı hızlı ve emin adımlarla gerçekleştirebilir.

Yasalarla belirlenen birçok alanda avukatlar uzmanlaştıkları davalar doğrultusunda mağduriyeti bulunan kişilere en iyi sonucu vermeye çalışıyor. Kişilerinde avukat seçerken ücret ve diğer ayrıntılardan önce ortadan kalkacak olan mağduriyetlerine odaklanmaları ve en iyi avukatı bulmaları gerekiyor.

 Askeri Konularda En İyi Avukat

Mesleği askerlik olan ve çeşitli nedenlerden dolayı avukat ihtiyacı olanlar için en iyi askeri dava avukatı, aynı disipline ve askeri konulara vakıf olan kişidir. Birçok alanda uzman olarak müvekkillerine hizmet veren Anka Hukuk Bürosu Av. Hakan Sarı, askeri suç ve hukuki süreçlerde de gereğini yerine getirmektedir.

Askeri yargı 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum sonucunda kaldırılmış ve askeri mahkemelerin görevi sivil mahkemelere devredilmiştir. Sivil mahkemelerin ise askeri süreçler hakkında çok bilgi sahibi olmaları söz konusu davalar için alanında uzman bir avukat ile çalışmayı kaçınılmaz hale getirmiştir.

Askeri alanda mağdur olan kişilerin haklı oldukları davalarda da istedikleri sonucu elde edebilmeleri için profesyonel askeri dava avukatı ile anlaşmaları gerekir.

Askeri Davalar Nelerdir?

Asker unvanı taşıdığı süre içerisinde mesleğine ve ceza kanununa aykırı davranışlarda bulunan kişiler askeri davaları unsuru olabiliyor. Subay, Uzman Jandarma ve erler gibi askeri alanda hizmet veren kişiler bu tür davalarda davalı ya da davacı olarak yer almaktadır. Bu tür davaların sonucunda ise hapis cezası ve rütbenin geri alınması gibi cezalar uygun görülmektedir.

Yolu mahkemelere düşen pek çok kişi kendi hukuki sürecine uygun avukatı bulmayı amaçlar. Askeri konularda ise Askeri dava avukatı arayışı oldukça yaygındır. Avukatlık mesleğinde böyle bir branş olmamakla birlikte, edindikleri tecrübeler neticesinde askeri davalarda kesin sonuç alabiliyor.

Askeri Davalarda Avukatın Önemi Nedir?

Askeri davalar kişi ve kurumlar için hassas bir konu olmasından dolayı avukatın işinin ehli pozisyonda olması büyük önem arz ediyor. Anayasa değişikliği ile bu dalda yapılan değişiklikler avukatların ve davalı kişilerin nasıl yol izlemeleri gerektiği konusunda tecrübeye ihtiyaçlarını doğuruyor.

Ülkemizde askeri davalar ile ilgilenen çok az sayıda avukat olmasından dolayı mağdur olan kişilerin söz konusu mağduriyetlerinin giderilmesi ve gerekli haklarının iade edilmesi için gerekli özveri çerçevesinde hizmet veriliyor. Davaların başlangıcından son karar aşamasına kadar müvekkillerinin yanında tam destek anlayışı ile yer alan Anka Hukuk Bürosu, çözüm odaklı kadrosu ile hızlı ve etkili bir şekilde davalar çözümlenmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.